Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
ÜniLig Bowling Şampiyonasında Ne Kadar Madalya Varsa Topladık
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun (TÜSF) 22-23 Şubat tarihlerinde Samsun'daki Bowling Akademi Bowling Salonunda düzenlediği üniversitelerarası ÜniLig Bowling Şampiyonasına erkekler ve kızlar kategorisinde takım olarak katılan Üniversitemiz, her iki kategoride de ilk üç dereceyi elde ederek tüm madalyaları topladı. Kızlarda takım halinde şampiyon olan Üniversitemiz, erkeklerde ise 2. sırayı aldı. 

Kızlar ve Erkekler kategorilerinde 25'er sporcu olmak üzere toplamda 50 sporcunun madalya mücadelesi verdiği şampiyonada, bireysel olarak tüm madalyaları toplayan Üniversitemiz, tarihinde ilk kez bir şampiyonadaki tüm dereceleri elde etmiş oldu. Spor Bilimleri Fakültemiz bünyesinde eğitim alan öğrencilerimizden oluşan takımımızda doktora öğrencimiz Arş. Gör. Umut Diyar Gök tek erkeklerde şampiyon olurken, yüksek lisans öğrencimiz Alperen Birsen ikinci, lisans öğrencimiz Demir Aydemir üçüncü oldu. Tek kızlar kategorisinde ise lisans öğrencilerimizden Aylin Emir şampiyonluğu, Zeynep Sezgin ikinciliği, Gülsüm Baykara ise üçüncülüğü elde etti. Kızlar kategorisindeki bu bireysel başarının sonucunda takım halinde şampiyon olan Üniversitemiz Bowling Takımını, İskenderun Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa takip etti. Erkekler kategorisinde ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'nın ardından Üniversitemiz Bowling Takımı ikinci sırayı alırken, İskenderun Teknik Üniversitesi üçüncü oldu. 

Şampiyonadaki tüm madalyaları kazanan öğrencilerimizi tebrik eden TBBDF Başkanı ve Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, sürekli ivme yükselterek takım halinde ve bireysel başarıda en üst noktaya eriştikten sonra sürdürülebilirliği tesis etmenin önem kazandığını söyledi. Katılımcı tüm üniversitelere ve sporculara teşekkür eden Rektörümüz Türkmen, Bowling branşının sürekli gelişimine ilişkin memnuniyetlerini dile getirdi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı