Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), GEBİP Ve TESEP Programlarına Başvurular Başladı
Türkiye Bilimler Akademisi(TÜBA)'nin kuruluş amaçları doğrultusunda yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamında, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı bilimsel çalışmalarını özendirmek amaçlanmıştır. Başvurular içinden bilimsel değerlendirme kurullarınca ön elemeyi geçen nitelikli başvurular, hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.
 
TÜBA Bilimsel Telif Eserleri Ödüllendirme Programı (TÜBA-TESEP) ile üniversitelere yönelik nitelikli Türkçe telif eserlerin yazılmasının teşviki amaçlanmıştır. TÜBA-TESEP Ödülleri kapsamında ayrıca Akademi Konseyi tarafından, belirli bilim alanlarında yayımlanan eserlere, alanında dünya bilimine değer katmış, ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi onurlandırmış Şeref Üyelerimizin adına her yıl özel ödüller ihdas edilmiştir.
 
Bilindiği gibi, TÜBA Ödülleri, bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen törenle sahiplerine verilmektedir.
 
2023 yılı TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TESEP ödül başvuruları başlamıştır. Son başvuru tarihi 13 Mart 2023 Pazartesi'dir.
 
"TÜBA-GEBİP" ve "TÜBA-TESEP" 2023 yılı başvurularına ilişkin afişler ekte olup; ayrıntılı bilgi ve başvuru formları TÜBA ağ sayfasından (www.tuba.gov.tr)  sağlanabilmektedir. 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı