Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
TÜBİTAK'ın Desteklediği 'Beslenme ve Diyetetikte Güncel Yaklaşımlar' Eğitimi Tamamlandı
TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Beslenme ve Diyetetikte Güncel Yaklaşımlar” eğitim etkinliği, Sağlık Bilimleri Fakültemizden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Cebeci yürütücülüğünde başarıyla tamamlandı. Türkiye'deki üniversitelerden saygın akademisyenlerin eğitimci olarak görev aldıkları, iki gün süren eğitime 50 öğrenci ile 10 akademisyen katıldı. 


13-14 Kasım tarihlerinde Gökhan Budak Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlikte, Başkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gül Kızıltan, Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Feride Ayyıldız, Erzurum Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İzzet Ülker ve Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Köse eğitimci olarak görev aldı. 50 öğrenci ile 10 akademisyen katılımcının yer aldığı etkinlikte, Beslenme ve Diyetetik alanındaki güncel konulardan sirkadyen ritim, tat-lezzet algısı, mikrobiyota-diyet ilişkisi ve yapay zeka uygulamaları konu başlıklarına yer verildi. Oldukça verimli geçen etkinlikte Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimiz, eğitimcilerin aktardığı konulara yoğun ilgi gösterip, eğitimcileri soru yağmuruna tuttular. 

Proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Cebeci, “Başta rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e, proje yazımı konusunda bizleri teşvik eden Rektör yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül’e ve etkinlik açılışında bizleri yalnız bırakmayan Rektör yardımcımız Prof. Dr. Mahir Kadakal’a teşekkür ederim. Proje yazımı ve etkinliğin gerçekleştirilmesi sürecinde bizlere destek veren Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademik ve İdari Yönetimi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İdari Yönetimi, Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve Teknoloji Transfer Ofisine de çok teşekkür ederim.” dedi.

Etkinlik sonunda, proje eğitimcileri ve katılımcılarına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mahir Kadakal ve proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Cebeci tarafından teşekkür ve katılım plaketleri takdim edildi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı