Mobile Logo Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Dekanın Mesajı

Screenshot_2021-04-13 Bayburt Üniversitesi

İçinde bulunduğumuz yüzyıla teknolojik gelişmeler damgasını vurmuş, insanlar teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanma yarışına girmiştir. Teknolojik yeniliklerin bir birini takip ettiği bu süreç, mühendislere büyük görevler yüklemiştir. Yeni dönemde bilim ve teknolojideki yenilikleri takip edebilen, yenilikçi ve araştırıcı mühendislere ihtiyaç vardır. Kısaca mühendislik eğitiminin önemi günümüzde biraz daha artmıştır. Eğitimde sisteminde, tüm bilgiyi öğrenciye aktarmak yerine bilgiye nasıl ulaşılacağını ve bilgi birikiminin nasıl geliştirileceği ön plana çıkmıştır.

Mühendislik Fakültesi öğrencileri, 4 yıllık eğitim sürecinde sadece mühendislik formasyonu kazanmayıp aynı zamanda yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen, araştırıcı, katılımcı, çözüm üreten, toplumsal ve mesleki etik değerlere sahip ve özgüvenli birer mühendis olarak yetişeceklerdir.

Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize hoş geldiniz der öğrencilik hayatlarında başarılar dilerim. Mezun öğrencilerimize de meslek hayatlarında başarılar diler ve bizlerle irtibatlarını devam ettireceklerine olan inancımı belirtmek isterim.


Amacımız Mühendislik Fakültesi öğrencilerine; temel ve mühendislik bilimlerinde sağlam bir alt yapı oluşturmak, tasarım için gerekli bilgi ve mühendislik bakış açısı kazandırmak, toplumsal ve mesleki etik konularında geniş bir perspektif vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

           

                                                                                                     

  Prof. Dr. Metin UÇURUM

  Dekan

Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı