Mobile Logo Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Müdür'ün Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Ziyaretçiler,

Tarihi İpek Yolu güzergâhında yer alan, Anadolu’nun kadim yerleşim yerlerinden biri olan Bayburt’a, Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi Bayburt Üniversitesine ve yüksekokulumuza hoş geldiniz.

40’a yakın akademik ve sekiz idari personele sahip olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, dinamik kadrosuyla Üniversitemiz içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerini yenilikçi anlayışla yürüten Meslek Yüksekokullarından biridir.

Her yıl gelişen ve büyüyen meslek yüksekokulumuzda; Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri, Eczane Hizmetleri, Sağlık Bakım Hizmetleri, Yönetim ve Organizasyon, Tıbbi Hizmetler ve Teknikleri bölümlerimiz ile bu bölümlerimiz altında yer alan dokuz farklı programımız ile eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülmektedir.

Sağlık hizmetleri bilgi ve emeğin yoğun bir şeklide kullanımını içeren, titiz ve özverili bir ekip çalışmasını gerektirmektedir. Yüksekokulumuzda, ekip çalışmasına yatkın, toplum sağlığını önemseyen ve gerekli bilgi ve beceri ile donanmış teknik ara elemanlar yetiştirilmektedir. Eğitim-öğretim hizmeti ile birlikte öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlayacak panel, söyleşi ve seminer gibi faaliyetlerin gerçekleştirildiği yüksekokulumuzda, TÜBİTAK, TÜSEB, TÜBAP ve BAP gibi önemli proje çalışmaları da yürütülmektedir.  

Nitelikli, alanında anlayışlı, ihtiyaç duyulan insan gücünün yetiştirilmesi noktasında yüksekokulumuz geniş olanaklara sahiptir. Donanımlı akademisyenlerimiz, öğrenimi destekleyen teknolojik araçlarımız ve bilimsel araştırma ve deneylerin yapılabileceği laboratuvarlarımız ile öğrencilerimize kaliteli bilgiyi kazandırmak için her zaman hazırız.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin hayallerine ulaşmaları için gerek eğitimleri sürecinde gerekse mezun olduktan sonra her türlü desteği ve ilgiyi göstereceğimizi bilmenizi isteriz.

Yüksekokulumuzu tercih eden tüm öğrencilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu belirtiyor, yeni akademik döneminin tüm öğrencilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Doç. Dr. Sinan BAYRAM
Meslek Yüksekokulu Müdürü
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı