Dijital Okur Yazarlık

2018-2019 akademik yılında Yükseköğretim Kurulu tarafından başlatılan "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında belirlenen üniversitelerin öğrencilerine "Dijital Okuryazarlık" dersi sunulmaktadır. Derslere uzaktan eğitim yöntemi ile çevrimiçi ortamda eşzamansız (asenkron) olarak sunulmaktadır. Öğrencilere yönelik "Dijital Okuryazarlık" dersinin içerikleri Anadolu Üniversitesi tarafından sunulmakta, sınavları ise proje üniversiteleri tarafından yapılmaktadır. Her üniversite kendi sınav yönetmeliğine göre sınav süreçlerini yürütmektedir.

DİJİTAL OKUR-YAZARLIK DERSİ
 

Dijital Okur-Yazarlık dersi, Akademik Eğitim Öğretim Yılı içerisinde ,Güz ve Bahar yarıyılında Anadolu Üniversitesi tarafından Anadolu e-kampüs sistemi “https://ekampus.anadolu.edu.tr/” internet adresi üzerinden verilecektir.

Üniversitemiz Lisans Programlarında öğrenim gören öğrencilerimiz aşağıdaki yönergeye göre ders sayfasına ulaşabileceklerdir.

  1. Anadolu e-kampüs sayfasına ulaşabilmek için  linke tıklayınız. “https://ekampus.anadolu.edu.tr/
  2. "Giriş Yap: Diğer" bağlantısından kullanıcı adı ve şifre bölümüne TC Kimlik Numaranızı yazınız.
  3. Sistemin arayüzünde Derslerim başlığı altında yer alan Dijital Okur-Yazarlık Dersi başlığını seçiniz.
  4. Dijital Okur-Yazarlık dersi yönergeleri doğrultusunda dersleri ve sınavları tamamlayınız.

Dijital Okur-Yazarlık dersine kayıtlanan tüm öğrencilerimizin ilgili bağlantıyı kullanarak sisteme giriş yapması ve dersleri tamamlaması gerekmektedir.

Ders takibi Anadolu Üniversitesinin ilgili sayfasından yapılacak, sınavlar ise eğitim gördüğünüz  Fakültemiz tarafından  belirlenen tarihte ilan edilecektir.