Fakültemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerinin katkı sağladığı “Dil ve Edebiyat Konuşmaları I -Türk Şiiri-” adlı panel gerçekleştirildi.
Fakültemiz öğretim üyeleri, Türk şiirinin çeşitli dönemlerinden şairler hakkında bilgi vererek bu şairlerin şiirleri üzerine değerlendirmeler yaptı. Doç. Dr. Kenan Azılı, Aprın Çor Tigin ve şiiri; Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Akpınar, Hoca Ahmet Yesevi ve şiiri; Doç. Dr. Ferdi Güzel, Yûnus Emre ve şiiri; Doç. Dr. Osman Oruç ise Sabahattin Ali ve şiiri hakkında kıymetli bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Panelin sonunda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Kahraman tarafından katılımcılara teşekkür belgesi verildi.