Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Yönetim Kurulumuz, Doçent Olarak Atanan Akademisyenlerimize Cübbelerini Giydirdi
Nitelikli akademik büyüme vizyonunun teşvikleriyle son yıllarda ivme kazanan görevde yükselme başarısı, doçentliğe hak kazanan akademisyen sayısındaki artışı beraberinde getirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'in başkanlık ettiği Yönetim Kurulumuz, doçent olarak yeni atanan akademisyenlerimizi kabul ederek cübbelerini giydirdi. 

Bâbertî Külliyesi Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen törende Doçent cübbelerini giyinen akademisyenlerimizi tebrik eden Rektörümüz Türkmen, kariyer hedeflerinin kapsamına atfen bir konuşma yaptı. Konuşmasında, kariyer olgusunun bireysel performanslar ile kurumsal performanslar arasındaki uyumla tecelli ettiğini söyleyen Rektörümüz Türkmen, "Kurumsal çatı altında performans sergileyen akademisyenlerimizin bireysel kariyer başarıları, kolektif kariyerimizin yönünü tayin ediyor. Her alanda öncelikli gördüğümüz akademik performans ölçütünü, nitelikli yükselmeyi sağlayan bir motivasyon kaynağına dönüştürdük. İnsan kaynaklarımızın niteliğindeki bu güçlenme, geleceğe ilişkin hedeflerimizin de güvencesi oldu. Bugün burada bulunan kolektif kariyer paydaşlarımız ve diğer tüm yol arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, başarılarının sürdürülebilirliği için koordineli hareket etmekten onur duyacağımı bildirmek istiyorum." dedi. 

Tören, günün anısına ithafen çekilen fotoğraflar ve kariyer sohbetinin ardından sonlandı. Törende, İlahiyat Fakültemizde Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalına atanan  Doç. Dr. Abdussamet Varlı ile Doç. Dr. Yusuf Topyay, Arap Dili ve Belâgatı Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Numan Çakır, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Bilimleri Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Fatih Kaya, Eğitim Fakültemizde Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Kürşad Kara, Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne atanan Doç. Dr. Mustafa Demir, Spor Bilimleri Fakültemizde Antrenörlük Eğitimi Bölümü Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Ferhat Güder, Rekreasyon Bölümü Rekreasyon Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Mevlüt Gönen, Mühendislik Fakültemiz Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Güvenliği Anabilim Dalına atanan Doç. Dr. Aybike Kamiloğlu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Posta Hizmetleri Programına atanan Doç. Dr. İbrahim Durmuş, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbî Hizmetler ve Teknikler Bölümü Tıbbî Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına atanan Doç. Dr. Sevgi Karabulut Uzunçakmak ve Aydıntepe Meslek Yüksekokulumuz Gıda İşleme Bölümü Gıda Teknolojisi Programına atanan Doç. Dr. Naciye Kutlu Kantar yer aldı.
 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı