Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Yeni Döneme Teknoloji Seminerleriyle Hazırlanıyoruz
Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (TTO), Üniversitemizin kurumsallaşma, veri yönetimi ve proje üretim süreçlerindeki teknoloji uyum kapasitesini artırmak amacıyla "Uluslararası Derecelendirme Sistemleri Görünürlüğün Artırılması ve Üniversitemiz Veri Yönetimi" ve "2024 TeknoFest ile Gelecek Sensin: Başvuru Bilgilendirme Etkinliği" başlıklı personel seminerleri düzenledi. 

Öğleden önce Prof. Dr. Gökhan Budak, öğleden sonra Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonlarında düzenlenen etkinlikler, Rektör Yardımcımız ve TTO Müdürümüz Prof. Dr. Ali Savaş Büşbül'ün açış konuşmalarıyla başladı. Konuşmasında dijital dönüşüm ve teknoloji tabanlı endüstriyel devrimlerin gerektirdiği sosyal biçimlenme konularına vurgu yapan Rektör Yardımcımız Bülbül, tüm dünyada değer kazanan 'büyük veri' kavramına dikkat çekti. Veri yönetiminde uzmanlaşan kurumsal organizasyonun uluslararası akreditasyon, görünürlük ve dönüşüm kapasitesi açısından fark yaratacağını söyleyen Rektör Yardımcımız Bülbül, aynı zamanda proje odaklı üretimde artık ülkemizin küresel vizyonlarına enregre edilmiş yeni bir seferberlik evresine geçtiklerini duyurdu. Bu yeni seferberliğin, TeknoFest'in amaçlarıyla uyumlu çalışacağını sözlerine ekleyen Rektör Yardımcımız Bülbül, personellere yönelik bu seminerlerle yeni döneme daha güçlü gireceklerini kaydetti. 

Açılış konuşmalarından sonra ilk olarak TTO'nun, T3 Vakfı paydaşlığında düzenlediği '2024 TeknoFest ile Gelecek Sensin: Başvuru Bilgilendirme Etkinliği'nde ise T3 Vakfı Bayburt İl Sorumlusu Emrah Bayram ile Dr. Öğr. Üyesi Galip Yılmaz'un sunumları gerçekleşti. TeknoFest'in, üniversite öğrencilerine açık olan proje yarışma kategorilerini tanıtan ve başvuru süreçleri hakkında açıklamalar yapan konuşmacılar, akademisyenlerimizden gelen soruları yanıtladılar. TeknoFest'in vizyonunu paylaşan konuşmacılar "Gelecek Sensin" programının öğrencilere sunacağı kazanımları da anlatarak sunumlarını tamamladılar. 

Günün diğer seminer dizisinde ise, Doç. Dr. İbrahim Durmuş ve Dr. Öğr. Üyesi Hümeyra İspirli'nin konuşmacı oldukları "Uluslararası Derecelendirme Sistemleri Görünürlüğün Artırılması ve Üniversitemiz Veri Yönetimi" başlıklı sunumlar gerçekleşti. Seminerde uluslararasılaşma ile akreditasyon ilişkisi özetlenerek görünürlüğü artıracak uygulamalar ve veri yönetim sistemlerinin önemine değinildi. Seminerde veri kayıt, işleme ve paylaşım sistemlerini ortak dokümantasyon yaklaşımı çerçevesinde koordine etmeye yarayan bir yönetim biçiminin, uluslararası başarıyı artıracağı ifade edildi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı