Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Üniversitemiz İle Kars Kafkas Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu arasında; üniversiteler arası ortak bilimsel çalışmaları teşvik etmek ve karşılıklı anlayışı geliştirmek amacıyla akademik iş birliği protokolü imzalandı. 

Kafkas Üniversitesi ev sahipliğindeki törenle imzalanan protokol, araştırma-geliştirme faaliyetlerini ve eğitim-öğretim konularındaki anlayışları paydaşlar (her iki üniversitenin öğretim elemanları ve öğrencileri) arasında teşvik etmek; mevcut paydaşlıkları geliştirmek, bilimsel araştırmaların her sürecinde iş birliği yapmak; tarafların eğitim-öğretim anlayışları ve bilimsel organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak gibi temel amaçlardan hareketle oluşturuldu. Protokol çerçevesindeki amaçların gerçekleştirilmesi için taraflar, protokolü oluşturan aşağıdaki maddeleri, bu protokolün bütününü ve uygulanmasına yönelik koşullarını karşılıklı olarak taahhüt altına aldılar. 

Protokol vesilesiyle bir tebrik ve teşekkür konuşması yapan Rektörümüz Türkmen, sürdürülebilirlik odaklı mesajında, “ülkemizin ve şehirlerimizin sürdürülebilir kalkınması için gerekli yetkinlik ve tecrübeleri birleştiren dayanışma yaklaşımımız, amaçlar için ortaklıklar vizyonunu destekliyor. İki üniversite arasındaki akademi iş birliği, Bayburt’umuzun ve Kars’ın sürdürülebilir kalkınmasında katalizör rolü üstlenecektir. Sayın Rektörümüz nezdinde Kafkas Üniversitesi ailesine teşekkür eder; protokolümüzün hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı