Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Uluslararasılaşma Vizyonu Kapsamında İş Birliklerimizi 16 Yeni Anlaşmayla Genişlettik
Uluslararası İlişkiler Ofisimiz koordinasyonunda sürdürülen uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında son bir yılda 11 dünya ülkesinden 16 yeni partner ile memorandum ve Erasmus anlaşmaları yapan Üniversitemiz, Türkiye'nin eğitim diplomasisine katkı yapmak üzere yeni ülkelerle hedef büyüttü. 

Son bir yıl içinde 10 memorandum, 6 Erasmus anlaşmasına öncülük ederek bu alanda önemli bir başarı sergileyen Uluslararası İlişkiler Ofisimiz, yeni dönemde koyduğu hedeflerle uluslararasılaşma başarısını katlamayı planlıyor. 2023 yılı ikinci döneminden itibaren Azerbaycan (2), Bulgaristan, Gürcistan (2), Kazakistan, Özbekistan, Romanya (2) ve Tunus'tan saygın üniversitelerle 10 adet ikili memorandum; İtalya, Romanya, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan ve Letonya'dan saygın üniversitelerle 6 yeni Erasmus anlaşmasına imza atan Uluslararası İlişkiler Ofisimiz ve eğitim elçisi akademisyenlerimiz, yeni dönemde Afrika ve Güneydoğu Asya'da güçlü bağlar kurmak üzere kolları sıvadı. 

Uluslararasılaşma başarısı üzerine açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Sürdürülebilir yükseköğretimin geleceği, uluslararasılaşma vizyonuna endekslenmiş durumda. Çünkü uzmanlaşma ve yetkinliklerin giderek esnekleştiği ve özelleştiği küresel dünyada, birbirini tamamlayan ortaklıklar önem arz ediyor. Bu anlamda toplam 11 ülkeden 16 üniversite ile yeni anlaşmalar gerçekleştiren Uluslararası İlişkiler Ofisimize ve eğitim elçisi akademisyenlerimiz ile öğrencilerimize teşekkür ederim. Yeni dönemde, geleceğin parlayan yıldızı olarak görülen Afrika ve Güneydoğu Asya'da diplomatik kökler salmaya başlamayı hedefliyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun." dedi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı