Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Türkiye Halter Şampiyonasına Madalyalar ve Derecelerle Başladık
Ankara'da başlayan Yıldızlar, Gençler, 23 Yaş Altı (U23) ve Büyükler Halter Türkiye Şampiyonasına çeşitli kategorilerde 4 sporcu ile katılan Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, ilk günü bir bronz madalyanın yanı sıra üst derecelerle tamamladı. 

Türkiye Halter Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan Yıldızlar, Gençler, 23 Yaş Altı ve Büyükler Halter Türkiye Şampiyonası Ankara’da başladı.Yenimahalle Spor Kompleksi’nde düzenlenen organizasyona, kadın ve erkek toplamda 471 sporcu katılım sağlarken,  Bayburt Üniversitesi Spor Kulübümüzü U23 61 kg kategorisinde Emirhan AY, U23 67 kg kategorisinde Harun KANTAR, U23 89kg kategorisinde Ahmet Can TURHAN, Büyükler 89 kg kategorisinde Yaşar KAYA temsil etti. 

U23 89kg kategorisinde yarışan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi 3. Sınıf öğrencimiz Ahmet Can TURHAN, koparmada 106 kg, silkmede 123 kg olmak üzere toplamda 229 kg kaldırışı ile bronz madalyaya uzanarak Türkiye 3.'sü oldu. U23 61 kg kategorisinde yarışan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi 2. Sınıf öğrencimiz Emirhan AY Türkiye 5.'si olurken,  U23 67 kg kategorisinde yarışan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi 2. Sınıf öğrencimiz Harun KANTAR da Türkiye 5.'si olarak müsabakayı tamamladı. Büyükler 89 kg kategorisinde yarışan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi 3. Sınıf öğrencimiz Yaşar KAYA ise Türkiye 6.sı olma başarısı gösterdi.                                                                      
Şampiyonada başarı elde eden sporcular adına bir teşekkür konuşması yapan bronz madalyalı sporcumuz Ahmet Can Turhan, sürekli ve nitelikli gelişimlerini destekleyen kapsayıcı yaklaşımları nedeniyle Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen başta olmak üzere Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Murat KUL'a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Adem KÖSE'ye ve antrenör Ebubekir Sıddık AKSOY'a teşekkürlerini iletti. 

Şampiyona başarısı vesilesiyle bir tebrik mesajı yayımlayan Rektörümüz Türkmen ise, "Spor kulübümüzün bir araya getirdiği ve koordine ettiği spor emeğinin böylesi güzel neticelerle karşılık bulmasından memnuniyet duyuyoruz. Üniversitemizin spor yatırımının meyveleri olan başarıların hasadı, gelecekteki başarıların altyapısını inşa ediyor. Bu sürece katkı üreten halter sporcularımızı tebrik ediyor, her birine daha nice başarılar diliyorum." dedi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı