Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Sporda Uluslararasılaşma Vizyonu: Üniversitemiz Türkiye'nin İlk EOSE Üyesi Oldu
Spor eğitiminde uluslararasılaşma vizyonu ve evrensel standartlar geliştirme çalışmaları kapsamında ilişki ağlarını sürekli genişleten Üniversitemizin, Avrupa'nın önde gelen uluslararası organizasyonu olan Avrupa Spor ve İstihdam Gözlemevine (EOSE-European Observatorie of Sport and Employment) üyelik süreci tamamlandı. Üniversitemiz böylece EOSE'nin Avrupa çapındaki 37. saygın üye kuruluşu olurken 30 ülkenin temsil edildiği organizasyonun Türkiye'den ilk üyesi olma başarısı da gösterdi. 

Spor ve fiziksel aktivite sektörünün gelişimi için çalışan, eğitim ve istihdam dünyaları arasında köprü kurma konusunda uzman uluslararası bir kuruluş olan EOSE'ye üyelik süreci tamamlanan Üniversitemiz, spor camiasının eğitim ve istihdam alanındaki elit organizasyonları arasına katıldı. "Avrupa'da sosyal, sağlık ve ekonomik potansiyelini gerçekleştiren bir spor sektörü kurmak" vizyonuyla 2002 yılında kurulan ve günümüzde aktif çalışmalarını sürdüren EOSE'nin 37. üyesi olan Üniversitemiz, Türkiye'nin ilk temsilcisi olarak 30 ülkeden üye organizasyonlar ve 50 partner organizasyonla iş birliği ve eş güdüm halinde çalışmalar yürütecek. Üniversitemizin EOSE içindeki temel misyonu, spor ve fiziksel aktivite sektörü işgücünün gelişimini kolaylaştırmak ve desteklemek; eğitim ve istihdamı bir araya getirmek; çalışan ve gönüllü olan kişilerin sektörün potansiyelini gerçekleştirmesini başarmak için uygun beceri ve yeterliliklere sahip olmasını sağlamak olacak. 

EOSE üyelik süreci hakkında açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Avrupa genelinde spor ve istihdamın sağlanması açısından en önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan EOSE'nin Türkiye'den ilk üye organizasyonu olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizdeki spor eğitimi ve spor yönetimi yaklaşımlarına yenilikçi ufuklar kazandırmaya adanan iş birliği stratejilerimizin bir başarısı olarak yorumladığımız üyelik sayesinde, Avrupa'daki gelişmelerle eş güdümlü bir eğitim ve istihdam politikasının gelişmesine katkı sunacağız. Ülkemize, şehrimize ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim." dedi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı