Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Spor Hizmetleri Genel Müdürü Baykan, Rektörümüz Türkmen'i Ziyaret Etti
Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'i makamında ziyaret etti. Ziyarette 'Şampiyonların Üniversitesi' vizyonu ve başarılı sportif kurumsallaşma stratejileri başlıkları konuşuldu. 

Sporda başarının sürdürülebilir bir geleneğe dönüşmesinin hedeflendiği 'Şampiyonların Üniversitesi' vizyonu, bir taraftan ulusal ve uluslararası şampiyonalarda kazandığımız madalyalarla meyvelerini verirken, diğer taraftan spor otoritelerinin ilgilerini ve takdirlerini kazanmayı sürdürüyor. Sporda 'Bayburt Üniversitesi Ekolü' oluşturma çalışmaları çerçevesinde ciddi aşamalar kat edilen stratejik kurumsallaşma tasarımıyla birçok üniversiteye örnek olan Üniversitemizin başarılı eğitim modeli de sporun yetkin kişilerinin dikkatini çekiyor. Rektörümüz Türkmen'i ziyaret eden Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, spor bilimleri alanındaki çalışmalarımızı takdir ederek modelin detayları hakkında bilgiler aldı. 

Ziyaret hakkında konuşan Rektörümüz Türkmen, uygulamakta oldukları vizyon ve eğitim modelinin spor camiasının yetkin ve saygın kişilerinin ziyaretiyle yerinde tanıtılmasının önemine değindi. Baykan'ın sporda 'Bayburt Üniversitesi Ekolü'ne ilgiyle yaklaşmasının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini dile getiren Rektörümüz Türkmen, "Geleceğin spor camiasında saygın bir kurum olmaya dönük çalışmalarımızın ilgi uyandırması ve başarılarımızın dikkat çekmesi, güzergahımızın doğruluğunu göstermesi bakımından önemli. Umarız ki Bayburt Üniversitesi yalnızca ulusal bağlamda değil uluslararası bağlamda da saygınlık arz eden bir spor akademisi barındıracaktır" ifadelerini kullandı. 

Ziyarette Üniversitemizin yerel kültür zenginliklerini koruma çalışmalarını da aktaran Rektörümüz Türkmen, ehram şal ve kravat hediye ettiği Baykan'a ziyareti ve ilgisi için teşekkür etti. Baykan ise Üniversitemizi başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik ederek başarının devamlılığı temennisinde bulundu.
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı