Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Sosyal Medya Yönetimi ve Bağımlılığı Konferansı Düzenledik
Teknoloji Transfer Ofisimizin dijital kültüre ilişkin okur-yazarlık geliştirmek amacıyla tasarladığı "Sosyal Medya Yönetimi ve Bağımlılığı" konferansına konuşmacı olarak katılan Dr. Savaş Keskin, dijital dünyada var olmanın temel ilkelerini ve bağımlılığın katmanlarını anlattı. 

Gökhan Budak Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürümüz Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, sosyal medyayla giderek daha fazla bütünleştiğimiz ve dijital temsile ihtiyaç duyduğumuz yeni bir tarihin başlangıç evresindeyken kullanım bilincinin her zamankinden daha değerli olduğunu söyledi. Katılımcıları selamlayan Prof. Dr. Bülbül, bağımlılığın farklı bir boyutunu içeren dijitalleşmenin yanlış kullanımına karşı kullanıcı okur-yazarlığının önemine değindi. 

Konferans konuşmasını sosyal medya yönetimi, bağımlılığı ve ötesi olmak üzere üç başlığa ayıran Dr. Keskin, dijital temsilden başlayarak web teknolojisinin gelişim serüvenini özetledi. Etkili bir sosyal medya kullanımının çerçevesini çizen Keskin, aynı zamanda sosyal medyada taviz verilmesi gereken insanlık değerlerinin bir yozlaşmaya neden olduğunun altını çizdi. Bağımlılığın gelecekteki formasyonlarda neden olacağı ileri tümleşme haline de atıf yapan Keskin, dijital devrimin insanları daha fazla dijitalleşmeye zorlayacağını ve bu durumda insanlığın birikimlerini savunmak gerektiğini sözlerine ekledi. 

Konferans sonunda Bayburt Vali Yardımcısı Hakan Kara tarafından Keskin'e katılım belgesi takdim edildi. Konferansa Vali Yardımcısı Hakan Kara'nın yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Huriye Kadakal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Yayın Tarihi: 
Yukarı