Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Şampiyonların Üniversitesi Altın Madalya Geleneğini Bowling Branşında da Sürdürdü
Sporda şampiyonlukların ve madalyaların gelenekselleştiği Üniversitemizde, öğretim elemanlarımız gurur kaynağı başarılarına bir yenisini ekledi. Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarımızdan Araştırma Görevlisi Umut Diyar Gök, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunun (TBBDF) düzenlediği Bowling İkinci Ligindeki Gazi Meclis Kupasında 16 finalist arasında birinci olarak altın madalya kazandı.  
Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'in 'sporda şampiyon üniversite'  vizyonu ile birlikte ulusal ve uluslararası turnuvalarda iddiasını ortaya koyan Üniversitemiz, öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin  başarıları sayesinde Türkiye'deki üniversiteler arasında dikkat çekmeyi sürdürüyor. TBBDF tarafından organize edilen ve sekiz hafta süren Bowling İkinci Liginde ilk on altıya giren sporcuların kıyasıya mücadele ettiği Gazi Meclis Kupasında Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Umut Diyar Gök şampiyon olup altın madalyayı Üniversitemize getirdi. Ayrıca Bowling Üçüncü Ligi Gazi Meclis kupasında finale kalarak madalya için mücadele eden sporcumuz Eren Türkmen, bu düzeyde bir turnuvaya ilk kez katılmış olmasına rağmen 16 finalist arasında 8. olarak Üniversitemiz adına güzel bir sonuç elde etti. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, altın madalyayı kazanan Arş. Gör. Umut Diyar Gök’ü ve ilk kez katıldığı ulusal bir turnuvada finale kalarak başarılı sonuç elde eden Eren Türkmen'i tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Rektörümüz Türkmen, akademi, kültür ve sanatla birlikte sporda da başarıya odaklanan bir kurumsal disiplinle hareket ettiklerini vurgulayarak, özendiricilik ilkesi çerçevesinde başarı halkasını Spor Bilimleri Fakültesi dışındaki birimlerden öğretim elemanları ve öğrencilere genişletmeyi hedeflediklerini söyledi. Federasyon Başkanlığını yaptığı bir branşta Rektörü olduğu Üniversitenin sporcusunun altın madalya kazanmasının ayrı bir değeri olduğunu ifade eden Rektörümüz Türkmen, başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı