Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Rektörümüz Türkmen, Cezayir'de Üst Düzey Eğitim ve Spor Diplomasisi Temaslarında Bulundu
Uluslararası Bocce Konfedarasyonu (CBI) ve Türkiye Bowling, Bocce ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanı sıfatıyla Cezayir'in Oran şehrinde gerçekleşmekte olan Akdeniz Oyunlarında yarışan milli takımımıza liderlik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, eğitim ve spor diplomasisi temasları kapsamında Cezayir Gençlik ve Spor Bakanı Abrurrezzak Sebgag ve  Sağlık Bakanı Abderrahmane Benbouzid ile görüştü. 

Üniversitemizin eğitim ve spor vizyonunu uluslararası işbirlikleri zemininde güçlendirmek ve ortak tarihsel köklerde buluşan kültürel değerlerden esinlenen projeler üretmek amacıyla Cezayir'deki diplomatik temaslarını sürdüren Rektörümüz Türkmen, Akdeniz Oyunlarının sporla sınırlı kalmaksızın kültürlerarası etkileşimlere vesile olduğunu söyledi. Sporun evrensel birleştiriciliği ilkesinden hareketle küresel işbirliği ağlarını genişletmek için yeni fırsatlar inşa ettiklerini bildiren Rektörümüz Türkmen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı nezdindeki ziyaretlerin, Üniversitemizin uluslararası marka bilinirliği açısından nitelikli bir temsil imkanı olduğunun altını çizdi. Cezayir'le tarihsel bir bağ olmasının amaçlar ortaklığı için güçlü bir kenetlenme duygusu oluşturduğuna dikkat çeken Rektörümüz Türkmen, ikili görüşmelerde tanıtım, proje ortaklığı ve eğitsel tecrübe alışverişi başlıklarında ciddi mesafeler katettiklerini dile getirdi. İşbirliğine duyarlı yaklaşımları ve misafirperverlikleri için Gençlik ve Spor Bakanı Sebgag ile Sağlık Bakanı Benbouzid'e teşekkürlerini ileten Rektörümüz Türkmen, kardeş üniversite protokolleri için ön çalışmaları başlatmayı düşündüklerini ifade etti. 
Rektörümüz Türkmen, ziyaretlerde Üniversitemizin tescil ettirdiği Bayburt Ehramından hediye ederek tarihsel mirası hakkında bilgiler verdi.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı