Mobile Logo Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Ortak Dersler Sınavları Hakkında
Üniversitemiz 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi Ortak Dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II, Yabancı Dil II) vize, final, bütünleme ve mazeret sınavları ekte gönderilen sınav takvimine göre BAYUZEM LMS sistemi üzerinden ONLİNE olarak yapılacaktır. Sınav takvimine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Sınava giriş linki her dersin kendi BAYUZEM LMS sayfasındaki Vize Haftası içerisinde yer alacak, sınav için belirtilen gün ve saat aralığında aktif olacaktır.

Sınav Linkini tıkladıktan sonra sorulara erişim için UYGULAMAYI BAŞLAT butonunu, sınavı bitirmek için UYGULAMAYI BİTİR butonunu ve son olarak TÜMÜNÜ GÖNDER VE BİTİR butonunu tıklayarak sınavı tamamlamanız gerekmektedir.

Sınavlarda 40 dakika süreniz olacak, bu süre bittiğinde sınava erişiminiz sona erecektir. (Bu nedenle sınava başladığınız andan itibaren belirtilen 40 dakikalık sürede soruları cevaplayıp sınavı bitirmeniz gerekmektedir)

Soruları cevaplamak için her öğrencinin yalnızca 1 (Bir) kez sınava girme hakkı vardır. (Soruları açtığınız andan sonra sınavı bitirmeden çıkarsanız bir daha girme hakkınız olmayacaktır. Bu nedenle sınavla ilgili yönergeler dikkatlice okunmalı ve eksiksiz uygulanmalıdır

Sınavınızın değerlendirilmesi için sınav sonunda yer alan Tümünü Gönder ve Bitir butonuna tıklamayı unutmayınız. Ancak bu butonunu tıkladıktan sonra bir daha sınava dönüş yapamayacağınız için cevaplarınızı mutlaka kontrol ediniz.

Sınavlar BAYUZEM LMS sistemi üzerinden ONLİNE olarak yapılacağından belirtilen gün ve saatlerde BilgisayarTablet veya Cep  telefonlarınızı ve İnternet Bağlantınızı herhangi bir aksaklığa sebep olmayacak şekilde hazır bulundurunuz.

Online Sınav Kılavuzuna BAYUZEM ana sayfa Tanıtım Dokümanları kısmından ve aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://bayuzem.bayburt.edu.tr/wp-content/uploads/2022/04/Online_Sinav.pdf
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı