Öğretim Elemanı Alım İlanı (27.12.2021)

 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d ve 31. maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Dilekçe (Başvuru dilekçesi için tıklayınız) (İlan No mutlaka belirtilecek)

2. Özgeçmiş,

3) https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)

4) İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi

5) Araştırma Görevlisi kadroları için https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan ilgili alanda öğrenci olduğunu gösterir öğrenci belgesi veya öğrenci olduğu kurumdan alınmış onaylı öğrenci belgesi

6) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi

7) İki adet fotoğraf

8) ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı

9) Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı

10) İlan edilen kadroya bağlı olarak deneyime ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. Kurumdan alınan belgenin yanına, https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte – Barkodlu Belge Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir.)

 

Başvurular müracaat edilecek birime(Rektörlük birimine yapılacak başvurular için Personel Daire Başkanlığı'na) posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Birimlerin posta adresleri internet sayfamızda yer almaktadır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakülte/M.Y.O.nun internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

 Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

İlan No

Fakülte /MYO

Bölüm

Anabilim Dalı

Unvan

Der

Adet

Ales Puan Türü

Asgari Yabancı Dil

Niteliği

Ön Değerlendirme ve Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi

2021 / 0023

Rektörlük

Müzik

-

Öğretim Görevlisi (Ortak Ders)

5

1

SÖZ

50

Müzik Eğitimi bölümü lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. Gitar eğitimi sertifikasına ve belgelendirmek kaydıyla Lisans öğrenimi sonrası eğitim-öğretim kurumlarında en az 2 eğitim-öğretim yılı ders verme tecrübesine sahip olmak.

https://bayburt.edu.tr/tr/personel-daire-baskanligi

2021 / 0024

Rektörlük

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

-

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

5

1

SÖZ

50

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans öğrenimi sonrası hareketli görsel içerik editörlüğü ve video düzenleme konusunda tecrübe sahibi olmak. Yükseköğretim Kurumlarında en az 5 yıl çalışma deneyimine sahip olmak.

2021 / 0025

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yönetim ve Organizasyon

Spor Yönetimi Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

SÖZ

-

Spor Yöneticiliği veya Antrenörlük Eğitimi bölümü lisans mezunu olmak. Antrenman ve Hareket Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans öğrenimi sonrası Yükseköğretim Kurumlarında en az 2 yıl çalışma deneyimine sahip olmak.

https://bayburt.edu.tr/tr/sosyal-bilimler-meslek-yuksekokulu

2021 / 0026

Sağlık Bilimleri Fakültesi 

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Araştırma Görevlisi

5

1

SAY

     50

Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

https://bayburt.edu.tr/tr/saglik-bilimleri-fakultesi-1

2021 / 0027

Sağlık Bilimleri Fakültesi 

Sağlık Yönetimi

Sağlık Yönetimi

Araştırma Görevlisi

5

1

EA

50

Sağlık Yönetimi bölümü lisans ve tezli yüksek lisans yapmış olmak, aynı alanda doktora yapıyor olmak.

Öğretim Görevlisi ilanlarına başvuracak adayların tabloda belirtilen ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Rektörlük Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim ve Ders Verecek) ve Araştırma Görevlisi kadroları için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi kadrolarında dil puan şartı yoktur. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alınacaktır. 2022 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmuş olanlar, lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

 

SINAV TAKVİMİ

Başvuru Başlama Tarihi:

27.12.2021 Pazartesi

 

Son Başvuru Tarihi:

10.01.2022 Pazartesi

 

Ön Değerlendirme Tarihi:

13.01.2022 Perşembe

 

Sınav Giriş Tarihi:

17.01.2022 Pazartesi

 

Sonuç Açıklama Tarihi:

19.01.2022 Çarşamba

 

 
Başvuru Adresleri: 

Rektörlük Birimi: Bayburt Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
 Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri İdari Birimler Binası 69000/BAYBURT  Telefon: 04582111155

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu : Bayburt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  Bâbertî Külliyesi Tuzcuzade Mahallesi Demirözü Caddesi Erzincan Yolu üzeri 2.7 km 69000 BAYBURT Telefon 04583332033 - 2481

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi   Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri 69000/BAYBURT  Telefon 04582111175

Yayınlandığı Resmi Gazete:  27/12/2021 Tarihli ve 31702 Sayılı Resmi Gazete