Misyon Vizyon
Üniversitemizin misyonu çerçevesinde, Merkezimizin amacı, Üniversite adayları, Üniversite ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim programlarındaki öğrenci ve mezunlarının, kariyer planlama ve kişisel gelişimlerine destek olmak, yeni iş fikirleri, girişimcilik ve iş hayatları ile ilgili bilimsel, mesleki ve eğitsel çalışmalar gerçekleştirmek, danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri vermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tüm dünyadaki kariyer fırsatları doğrultusunda keşfetmesine destek olmak, farkındalık bilincini geliştirmek, öğrenciler için staj fırsatlarını ve mezunlarının tercih edilme süreçlerini arttırmak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde uygulama ve araştırmalar yapmaktır.

Vizyon
Bayburt Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak kariyer hizmetlerinde kapsayıcı ve yenilikçi yönüyle öncü merkez olmaya çalışmaktadır.

Misyon
Üniversitesmizin Bilimsellik, Yenilikçilik, Öğrenci Odaklılık değerlerinin misyonumuzda önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu bağlamda misyonumuz,
 
  • Kapsamlı kariyer hizmetleri sağlamak,
  • Kariyer hizmeti uygulayıcılarını eğitmek,
  • Yaşam/kariyer geliştirme araştırması yapmak,
  • Öncelikle üniversitemiz paydaşlarına olmak üzere ülkemize ve dünyaya insan yaşamını önemsemek ve iyileştirmek için kariyer farkındalığı oluşturmaktır.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı