Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Millî Savunma Bakanımız Güler'in Gençlik Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptık
Üni Aktif Genç Liderler Öğrenci Topluluğumuzun (ÜNİAK) düzenlediği "Gençlik Aşkıyla Bayburt" etkinliğinde öğrencilerimizle bir araya gelen Millî Savunma Bakanımız Yaşar Güler, Türkiye Yüzyılının millî savunma vizyonunu, millî teknoloji hamlesini ve savunma sanayii programını paylaştığı gençlerimizin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtladı.  

Bir dizi ziyaret için şehrimizi teşrif eden hemşehrimiz, Millî Savunma Bakanımız Yaşar Güler, Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen "Gençlik Aşkıyla Bayburt" programında buluştuğu genç öğrencilerimizin coşkulu karşılaşmasıyla salona giriş yaptı. TeknoFest gençliğinin gözdesi olan savunma sanayiinin baş mimarları arasında yer alan Bakanımız Güler'i sabırsızlıkla bekleyen öğrencilerimiz, tanıtım videoları ve marşları heyecanla takip ettiler. Sözlerine, Üniversitemizin son dönemlerdeki proje ve spor başarılarından övgüyle ve takdirle bahsederek başlayan Bakanımız Güler, başarının en önemli örneklerinden biri olan savunma sanayiimizi işaret ederek büyük hedefler beklentisinde olduklarını söyledi. Türkiye Yüzyılı vizyonuna emin adımlarla ilerlemenin lokomotif güçlerinden biri olan savunma sanayii hamlelerimizi anlatan ve bu alanda çeşitli videolar izleten Bakanımız Güler, bu önemli vizyonda gençlere büyük sorumluluklar ve hayal ortaklıkları düştüğünü ifade etti. Hitabının ve konuşmasının ardından öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan Bakanımız Güler, heyecanın, ilginin ve katılım cesaretinin umut verici olduğunu belirtti. Öğrencilerimizin savunma sanayiinin geleceği, mevcut projeler, Kaan 5. nesil savaş uçağı projesi gibi önemli başlıkların yanı sıra kariyeri hakkında sorular yönelttikleri Bakanımız Güler, Bayburt'un hayatında önemli bir yeri olduğunu dile getirdi. 

Programın sonunda Bakanımız Güler'e, Üniversitemizin girişimleriyle coğrafi işaret alınan ve Üniversitemizde çalışmalarını sürdüren ehram sanatçımız Sevin Ataner'in dokuduğu ehram hediye eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, öğrencilerimize kazandırdığı yeni ufuklar ve teşrif nezaketleri için teşekkürlerini bildirdi. Program, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonlandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı