Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Kalitede Sürekli İyileştirme ve Markalaşma Toplantılarımız Devam Ediyor
Üniversitemizin kalite süreçlerinde sürekli iyileştirme ve markalaşma stratejileri kapsamında Merkezi Araştırma Laboratuvarı değerlendirme toplantısı ve Entegre Kalite Yönetim Sitemi toplantısı, üst yönetimimizin katılımlarıyla gerçekleşti. 

Kurumsal markalaşma ve toplam kalite yönetimi süreçlerini çağdaş eğilimler ve projeksiyonlar çerçevesinde sürekli iyileştiren Üniversitemiz, tasarımda ve uygulamada eşgüdümlü çalışan bir bütünleşik sistemin inşasını sürdürüyor. Üniversitemizin marka değerinde önemli bir belirleyici olan Entegre Kalite Sistemi politikalarının tasarımı için gerçekleşen iki toplantıda, inovasyon odaklı sistem yaklaşımının uygulama planları değerlendirildi. 
Bilimsel üretimde bölgesel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Merkezi Araştırma Laboratuvarımızın yıllık değerlendirme toplantısında analiz edilen çalışmalar, kolektif müzakerelerle önümüzdeki dönemin yol haritasını belirledi. 
Birim odaklı özelleştirilmiş kalite süreçlerini genel kurumsal işleyişle eşgüdümlü hale getiren Entegre Kalite Yönetim Sistemi toplantısında ise, en özeldeki bireysel hareketlilikten en kapsayıcı kolektif hareketliliğe kadar tüm uygulama sahasını kapsayan stratejik koordinasyon hedefi değerlendirildi. 
Kalite merkezli toplantıların kurumsallaşma ve rekabet alanlarındaki önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, kalitede özerk planlama ve Toplam Kalite Yönetimi planlamasını bir marka hedefi olarak belirlediklerini söyledi. Rektörümüz Türkmen, kalite kavramının karmaşık süreçlerin bir toplamı olduğunu belirterek her modüler yapıda olduğu gibi, süreçler arasında harç olma görevini yerine getiren bir entegrasyon kurguladıklarını dile getirdi. Toplantıya katılanlara teşekkürlerini sunan Rektörümüz Türkmen, yönetişim kültürünü tesis eden buluşmaları sürdüreceklerini sözlerine ekledi. 

Toplantılara Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ile birlikte Genel Sekreterimiz Nazmi Karabulut, Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yıldırım, akademisyenlerimiz ve idari personellerimiz katıldı.
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı