Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
'Kadrajımızdaki Bayburt' Ödüle Layık Görüldü
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüz idari personellerinden Erdinç Yaya, 26. Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında düzenlenen "Kadrajını Bayburt'a Çevir" isimli ulusal fotoğraf yarışmasına başvuran 400 eser arasından üçüncülük ödülü kazandı. 

Trabzon yolunun Bayburt içlerine uzanan kıvrımlarını gece görünümü olarak drone ile fotoğrafladığı eserle üçüncülük ödülüne layık görülen Erdinç Yaya, Kenan Yavuz Kültür Evi ve Yakup Abdal temalı fotoğraflarıyla da sergileme hakkı kazandı. Bayburtlu Çelebi mahlasıyla birçok video ve fotoğraf projesinde çalışan ve ulusal gösterimlerde Bayburt'u temsil eden Yaya, hobi olarak başladığı drone fotoğrafçılığında ödül kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Ödülünü Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'nin ellerinden alan Yaya, yarışmayı düzenleyen ekibe ve seçici kurula teşekkür etti. Yaya, mesleki sermayelerinin yanı sıra sosyal ve sanatsal sermayelerinin gelişimini her zaman teşvik ettiğini vurguladığı Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'e şükranlarını iletti. 

Rektörümüz Türkmen, meslek hayatlarını sanat ve sporla bütünleştiren bir ekiple çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek akademinin etkileşim alanlarında topluma sağlanacak her faydayı koşulsuz desteklediklerinin altını çizdi. Erdinç Yaya'nın çalışmalarını beğeniyle takip ettiğinden de söz eden Rektörümüz Türkmen, ödül tebriklerini paylaştı.
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı