Mobile Logo Uluslararası İlişkiler Ofisi

Uluslararası İlişkiler Ofisi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
İkili Anlaşmalar

İkili Anlaşma Nasıl Yapılır?

1. Tespit ettiğiniz üniversitelerin web sayfalarından ilgili fakülte ve bölümün koordinatörü ile iletişime geçiniz (daha önce kişisel veya kurumsal olarak iletişimde olduğunuz üniversitelerle ikili anlaşma yapmanız daha hızlı ve kolay olur, ancak bu şart değildir!!).
2. Koordinatörle yapılan yazışmalar sonucunda belirlediğiniz öğrenci ve öğretim elemanı sayılarını ikili anlaşma formu üzerinde gösteriniz. Ders kodları tablosunu kullanarak “subject area codes” bölümlerini doldurunuz. Örnek ikili anlaşmalar için Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne başvurunuz.
3. İkili anlaşma için görüşmeler başladığında ve ikili anlaşma formu doldurulurken, Fakülte/Enstitü (yüksek lisans ve ya doktora değişimi içeriyorsa) koordinatörü bilgilendirilmeli
4. İletişim kısmında fakülte koordinatörünün bilgileri mutlaka olmalı (İstenirse anlaşmayı gerçekleştiren öğretim elemanı da ismini fakülte koordinatörünün bilgilerini yazdıktan sonra forma ekleyebilir).
5. İkili Anlaşma taslak olarak hazır hale gelince Uluslararası İlişkiler Ofisine bilgi veriniz. Bu süreç içerisinde Uluslararası İlişkiler Ofisinden yardım alabilirsiniz.

İkili Anlaşma Formu Örneği
Alan Kodları
İkili Anlaşmalarımız
Potansiyel Anlaşma Yapılabilecek Üniversiteler Listesi

Yayın Tarihi: 
Yukarı