Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Deprem Bölgesindeki Öğrencilerimizin Eserleri Bazaart'ta Sergileniyor
Güzel Sanatlar alanında eğitim gören ve yeni mezun olmuş başarılı öğrencilerin eserlerini sanat camiasına tanıtmak amacıyla başlatılan Bazaart projesi kapsamında düzenlenen ve yalnızca deprem bölgesinden öğrencilerin eserlerinin yer aldığı çevrim içi sergide üç öğrencimizin eserleri sergileniyor. 

Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerimizden Gizem Yıldırım, İrem Kubat ve Mustafa Dağ, Türkiye'nin öğrenci ve yeni mezun düzeyindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen Bazaart'ın çevrim içi sergisinde eserlerine yer verilen 60 öğrenci arasında yer alarak büyük başarıya imza attı. Deprem bölgesindeki sanatçıların enkaz altında kalan resimlerini ölümsüzleştirmek ve artık ulaşılmaz durumda olan bu eserler üzerinden depremin yaralarını sarmak misyonuyla lansmanı yapılan çevrim içi sergi, sanatseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Sergiyle ilgili düşüncelerini ve hislerini paylaşan öğrencilerimiz deprem sonrasında duygularını ifade etmek için en güçlü yolu seçtiklerini ve sanatın, yıkılan her şeyi yapmak, kaybedileni bulmak, azalanı artırmak için bir aşkınlık duygusu olduğunu söylediler. Seçici kurula sergi imkanı için minnetlerini ileten öğrencilerimiz, Dekan Prof. Dr.  Mahir Kadakal başta olmak üzere kendilerini cesaretlendiren ve yol gösteren tüm akademisyenlere teşekkür ettiler. 

Depremin hasar verdiği sosyal bağların tamamında yeniden güçlü kenetlenmeyi sağlayacak onarıcı faaliyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyleyen Dekan Kadakal ise, öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

Tüm sanatseverlerin erişimine açık olan sergi aşağıdaki linkten ziyaret edilebilir. https://basvuru.bazaart.org/Home/OnlineSergi?fbclid=PAAaa12vb2TeoW0XbwUxcOn94rSKyx7DsXrtFXekG89enZDwTPfx_k99SUtu0
Yayın Tarihi: 
Yukarı