Dekanın Mesajı

                                                                

Sevgili öğrenciler,

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesine hoş geldiniz. Hepinizi gönülden tebrik ediyorum. Sizleri bu değerli ilahiyat ailesi içerisinde görmekten son derece mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

2012 yılında kurulan genç bir fakülte olarak, fiziki imkanları, yeni ve modern eğitim öğretim binası, ferah, geniş ve nitelikli derslikleri, genç ve dinamik akademik yapısıyla geleceğin vizyon sahibi, ülkemizin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu kaliteli ilahiyatçıları yetiştirmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Hayatınızda derin ve unutulmayacak hatıralar oluşturacağınız bir dönemi yaşıyorsunuz. Bu dönemi dolu dolu ve verimli geçirmenizi ümit ediyorum. Üniversite hayatı verimli geçirilirse hayatın sonraki dönemleri daha üretken ve rahat geçecektir. Sıradan öğrenci olmak yerine kendini geliştiren, yetiştiren, sosyal alanlarda sürekli kazanımlar sağlayan aktif ve örnek bir öğrencilik hayatı geçiren gençler olarak kendinizi geleceğe hazırlayınız.

Başarılarınız bizim övünç kaynağımız olacaktır. Başarının yolu araştıran, düşünen, kritik eden, sorgulayan ve aklını kullanan öğrenciler olmanızdan geçmektedir.

Bizler Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olarak, hoca-talebe arasındaki samimi ilişkilerin yaşandığı bir vasatta, resmi derslerin dışında gerçekleşen gönüllü halka derslerle, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Derneği aracılığıyla vermeyi planladığımız ihtiyaç ve başarı burslarıyla, öğrenci kulüplerimizin gerçekleştirdiği sosyal faaliyetlerle, güven ve huzurun başkenti olarak nitelendirdiğimiz Bayburt’un sunduğu kültürel ve sosyal olanaklarla her zaman artısı olan, bir adım önde yol alan ilahiyatçıları yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Sizlerle daha hızlı iletişim kurmak için oluşturduğumuz sosyal medya platformlarıyla bize ulaşınız. Bayburt İlahiyat Youtube kanalındaki etkinliklerimize mutlaka bir göz atınız.

Sevgili öğrenciler

Şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum: Biz sevgi merkezli bir fakülteyiz. Biz öğrenci merkezli bir fakülteyiz. Sizlerin daha iyi yetişmesi, ailelerinizin sizden beklentilerinin gerçekleşmesi, dinimizin sizden beklentilerinin tahakkuku, toplumun ve dünyanın sizden beklentilerini gerçekleştirmesi, aidiyet duygularınızın oluşması, gelişmesi ve zirve yapması için biz Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olarak bütün imkanlarımızla hazırız. Sizler de hazırsanız Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültemize sizleri bekliyoruz.

En kalbi selam ve en derin muhabbetlerimle.

                                                                                                                                                                                                                                Prof. Dr. Davut YAYLALI

                                                                                                                                                                         Dekan

Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı