Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesine hoş geldiniz.

Fakültemiz, üzerinde bulunduğu çok katmanlı kültürü de temel alarak hayallerinin peşinden giden genç insanların yaratıcı enerjisiyle sanat ve tasarım alanlarında ülkemizi geleceğe taşımayı, küresel kültüre katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Sanat ve Tasarım fakültesi çağdaş, öğrenci odaklı eğitim  bir anlayışla öğrencilerin sanatsal yaratıcılık ve düşünsel gelişimlerine katkı sağlayan bir eğitim programına sahiptir. Özgün, yaratıcı, sürekli gelişimi hedefleyen, sanatsal ve estetik beğeninin topluma yayılmasını sağlayan, analitik düşünen üstün nitelikli sanatçı ve tasarımcı kimliklerinin oluşumu için ortam sağlar. Öğrencilerin bireysel ve takım çalışmalarına yönelik hazırlanmış programlar konferans, panel, seminer, sergi ve atölye çalışmalarıyla desteklenir.

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin öğrencilerine sağladığı evrensel normlarda eğitim imkanları ile geleceğin ulusal ve uluslararası sanat ve tasarım dünyasında yer alacak, geçmişimizi ve tarihimizi unutmadan özgün fikirleri hayata geçirecek, insanlık ortak değerlerine, doğaya ve insana saygılı gençler yetiştirmek en önemli önceliklerimiz arasındadır.

 

Prof. Dr. Mahir KADAKAL 
Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan V. 

Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı