Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Cumhuriyetimizin 100. Yılının Gururunu Cumhurumuzla Paylaştık
Bayburt Valiliği himayelerinde gerçekleşen Cumhuriyet'in 100. Yıl Dönümü Kutlama programlarına Üniversitemizi temsilen katılan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Kutlama Töreni ve Cumhuriyet Resepsiyonunda vatandaşlarımızın haklı gururuna ortak oldu. 

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. yıl dönümü olması vesilesiyle bu yıl özel bir anlam taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Bayburt'ta da gururla kutlandı. Gurur dolu Cumhuriyet Yüzyılının mirasıyla yeni gururlara vesile olacak Türkiye Yüzyılına başlamanın heyecanının da yaşandığı kutlama programları Bayburt'u al bayrağın renkleriyle donatan halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti. İlk olarak Cumhuriyet Caddesindeki kutlama etkinliğine katılan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, tören ve selamlama geçişlerini protokol temsilcileriyle birlikte takip etti. Ardından, Bayburt Valiliği ev sahipliğinde Öğretmen Evinde düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna katılan Rektör Yardımcımız Bülbül, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajının okunması sonrasında Vali Mustafa Eldivan'a tebriklerini bildirdi. 

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümü Etkinliklerini koordine eden Bayburt Valiliğine teşekkür eden Rektör Yardımcımız Bülbül, "Şanlı tarihimiz, her daim bir sonraki yüzyıla destanlar miras bırakan yüzyıllara sahne olmuştur. 29 Ekim, Cumhuriyetimizin doğum günü olmanın yanı sıra Türkiye Yüzyılının da doğduğu gündür. Çünkü bizim için tarih algısı hiçbir zaman sonlanmaz. Yüzyıllarımız hiçbir zaman bitmeyecek ve Cumhuriyet mirası ilelebet yaşayacaktır. Bugün, hem yüzyılın olgunluğunun hem de Türkiye Yüzyılının gençliğinin ve dinamikliğinin sembolüdür. Cumhuriyet meşalesi, her zaman ve her yüzyılda hep ilk günkü gibi yanacaktır. Nice yüzyıllara..." ifadelerini kullandı.
 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı