Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Bowlingde Bir Kez Daha 'Yıldız'laştık
Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunun 21-22 Haziran tarihlerinde Samsun Bowling Akademi Bowling Salonunda düzenlediği Kulüpler Arası Yıldızlar ve Gençler Bowling Şampiyonası Yıldızlar kategorisinde mücadele eden sporcumuz Muhammet Yasir Kul altın madalya kazanırken, Gençler kategorisinde mücadele eden Ömer Faruk Kul ise bronz madalyaya uzandı. Muhammet Yasir Kul aynı zamanda Yıldızlar kategorisinde tek başına temsil ettiği Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübümüz müzesine üçüncülük kupasını da getirdi. 

Bowlingde ulusal ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren Üniversitemiz, geleceğin yıldızları arasında gösterilen sporcularıyla madalya ve kupa koleksiyonunu geliştirmeye devam ediyor. Muhammet Yasir Kul'un bireysel altın madalya ile 'yıldız'laştığı Kulüpler Arası Yıldızlar ve Gençler Bowling Şampiyonasını da madalya hasadıyla tamamlayan Üniversitemiz, Ömer Faruk Kul'un bireysel bronz madalyası ve yine Muhammet Yasir Kul'un tek başına kazandırdığı kulüpler düzeyi üçüncülüğü sayesinde Şampiyonların Üniversitesi ünvanını korudu. Turnuvada Bayburt Üniversitesi Spor Kulübümüz adına yarışan madalyalı sporcularımızın yanı sıra Rümeysa Deligöz, Esmanur Ayaz ve Elif Erdoğan, gençler kategorisinde madalya mücadelesiyle göz doldurdu. 
Geleceğin 'Yıldızı' olarak altın madalya coşkusu yaşayan Muhammet Yasir Kul, kardeşiyle birlikte kazandığı başarısından duyduğu mutluluğu dile getirirken, "Aileme, antrenörlerime ve biz sporculara her daim bir aile ferdi gibi hissettiren Rektörümüz ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen'e teşekkür ederiz. Bu başarı mutluluğunu gelecekteki daha büyük turnuvalarda geliştirmek için çok çalışacağız." dedi. 

Madalya başarıları dolayısıyla Kul kardeşlere ve takım arkadaşlarına tebriklerini ileten Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Sporun bir gelenek ve aile mirası olarak nesiller boyunca yaşatılan bir değer olduğunu başarılarıyla kanıtlayan Muhammet Yasir ve Ömer Faruk'a teşekkür ederim. Bir diğer teşekkürü ise takımımız adına önemli bir mücadeleyi sergileyen Esmanur, Elif, Rümeysa'ya ve sporcularımızın arkasındaki antrenörlerimize iletirim. Bu gençler; yıldızlarımız, sonsuzluğu düşlediğimiz gökyüzünde parlayanlar gibi, geleceği düşlediğimiz her şampiyonada gurur tablomuzu süsleyecekler. Yıldızların Üniversitesi olarak parlamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı