Beslenme ve Otomasyon Birimi

Üniversitemiz akademik ve idari personel olmak üzere tüm öğrencilerimizin beslenmesi ihale edilerek hizmet satın alınması yöntemiyle yürütülmektedir.

Beslenme Hizmetleri Birimimiz, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla işletilen kantin ve yemek salonlarının sağlıklı, düzenli ve hijyenik koşullarda hizmet vermesini sağlamakta ve denetlemekle sorumludur.

  • Personel ve öğrenci yemekhanesinde elektronik kartlı geçiş hizmete sunulmuştur..
  • Personel yemekhanesinde öğle vakti 12:00-13:00 saatleri arasında; öğrenci yemekhanesinde öğle vakti 11:30-13:30 saatleri arasında, akşam vakti 16:00-18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
  • Beslenme yardımı alan öğrencilere yemek kartları verilmektedir.

Üniversitemizin bütün fakülte ve yüksekokullarında kantin hizmeti verilmektedir.

Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız günlük yaşamda ihtiyaç duydukları ürün ve malzemeleri (sıcak – soğuk yiyecek ve içecekler, kırtasiye, market ürünleri vb.) piyasa fiyatlarının altında tüm kantinlerimizden temin edebilmektedir. Kantinlerimizde satışa sunulan mal ve hizmetlerin kalitesine ve ucuzluğuna özellikle dikkat edilmektedir. Bu hizmeti yürütmekte olduğumuz tesislerimizde işletme politikamız ticari olmayıp, tamamen sosyal amaç güdülmektedir. Kantinlerimizin kontrol ve denetimi Beslenme Hizmetleri Birimi tarafından yapılmaktadır.