Bayburt Üniversitesi Güreş Takımı Serbest Güreşte Türkiye Şampiyonu Oldu
     Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Güreş Takımı, Üniversitelerarası B Klasman Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasından ödüllerle döndü. Emincan ENEZ 89 kilo katagorisinde şampiyonluk elde ederken, Abdullah SAKLI 86 kilogramda 2., Muhammet EYGÜN 57 kilogramda 2., Aydoğan ALTUN 79 kilogramda 5. ve Emre KORKMAZ 61 kilogramda 5. oldu. Takım halinde ise 26 üniversite arasında 7.'lik derecesi elde edildi.
       Türkiye'nin köklü üniversitelerininde aralarında yer aldığı 26 üniversiteden sporcunun şampiyon olmak için mücadele ettiği şampiyonada, rakiplerini geride bırakarak Bayburt Üniversitesi'ne madalar kazandıran sporcular, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun müzesinde yer alan çok sayıda kupa ve madalyaya bir yenisini ekledi. Dr. Öğr. Üyesi İzzet UÇAN ve Öğr. Gör. Bülent TATLISU antrenörlüğünde uzun bir hazırlık dönemi geçiren sporcularımız, bir sonraki hedeflerinin uluslararası madalyaları Bayburt Üniversitesi'ne kazandırmak olduğunu söyledi.
       Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun başarılı sporcuların tercihi haline geldiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi İzzet UÇAN, genç ve alanında uzman akademik kadroları sayesinde bir ekol oluşturma yolunda ilerlediklerini söyledi. Başarılı öğrencilerle ulusal ve uluslararası müsabakalara katılım gösterdiklerini ve birçok derece elde ettiklerini aktaran Uçan, deneyimli ve milli sporcuların yarıştığı önemli bir Şampiyonada elde ettikleri başarının devamını getireceklerini ifade etti. Sporculara teorik bilginin yanı sıra saha bilgisini de akatardıklarını dile getiren Uçan, müsabaka başarılarının bir gelneğe dönüşmesinin kendilerini memnun ettiğini sözlerine ekledi. Uçan, Rektör Prof. Dr. Selçuk COŞKU'un yarışmalara katılım konusunda her zaman kendilerine destek olduğuna ve uluslararası standartlardaki spor komplekslerini öğrencilerin hizmetine sunduğuna değinerek, teşekkür etti.