Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Aile Üniversitesi, Sağlıklı Beslenme Semineri ve Bowling Etkinliğiyle Başladı
Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezimiz, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ve Spor Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz koordinasyonunda üç haftalık etkinlik dizileri olarak planlanan "Aile Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri", Sağlıklı Beslenme Semineri ve Bowling Etkinliği ile başladı. 

Vali Mustafa Eldivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Jandarma Komutanı Topçu Albay Dr. Talha Övet, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Rektör Yardımcılarımız, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı, POMEM Müdürü Ufuk Sami Günel, Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Canpolat, akademisyenlerimiz, öğlerincilerimiz ve ailelerinin katılımıyla Kültür Merkezimiz Şehit Mustafa Karasakal Tiyatro Salonunda gerçekleşen açılış töreniyle başlayan Aile Üniversitesi, Üniversitemizin ailelere ve çocuklara yönelik gelenekselleşen projelerinden biri olma özelliği taşıyor. Açılış Töreni konuşmasında bu toplumsal katkı misyonuna vurgu yapan Rektörümüz Türkmen, "Aile Üniversitesi, çağımızın medyatik temsil ve enformasyon düzeni ile dejenere edilmesi amaçlanan Aile kavramının korunması ve birlikte etkinlikte bulunma duyularının gelişmesi için önem arz ediyor. Aile Üniversitemiz, birliktelik temasını serbest zaman etkinliklerinin ve aile iç görülerinin merkezinde konumlandırmayı amaçlıyor. Tüm katılımcılarımız, üç hafta boyunca sürecek etkinliklerde bilim, kültür, sanat ve spor temasında 'kendini gerçekleştirme' performansına ortak katkı sunacaklar. Bu etkileşim, kronik sorunlardan biri olan etkileşimsizlik ve ekran bağımlılığı gibi düğümlenmelere çözüm katkısı sunacak." dedi. 

Belediye Başkanı Mete Memiş ve Vali Mustafa Eldivan'ın da açılış konuşmalarına sahne olan törende aynı zamanda Dr. Öğr. Üyesi Uğur Aydemir tarafından, Aile Üniversitesinin amacı,  kapsamı ve vermek istediği mesaj hakkında bir sunum paylaşıldı. Açılış töreninin ardından, Gıda Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tuğba ELBİR ABCA tarafından "Sağlıklı Beslenme Semineri" verildi. Sağlıklı yaşam, aile ve çocuk beslenmesi üzerine bilimsel önerilerde bulunan ELBİR ABCA, fast food tarzı beslenmeden neden kaçınmak gerektiğini gerekçeleriyle anlattı. Seminerin ardından Arş. Gör. Umut Diyar GÖK'ün eğitimci olduğu etkinlikte aileler ve çocuklar bowling oynadılar. Çocuklara kurallarıyla birlikte anlatılan bowling oyununun, ailelerin serbest yaşam etkinlikleri arasında yer almasının sosyal etkileri de katılımcılarla paylaşıldı. Aile Üniversitesinin birinci haftası, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile tamamlandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı