Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Aday Öğrencilere Yönelik Tanıtım Ziyaretlerimiz Erzurum'un İlçeleriyle Devam Etti
2022-2023 akademik yılı hedef öğrenci planlamasında çevre illerden gelecek tercihlere önem veren Üniversitemizin Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu özelindeki üst düzey tanıtım ziyaretlerinin ikinci durağı Erzurum oldu. İspir ve Pazaryolu ilçelerinde bu yıl YKS'ye girecek olan lise öğrencileriyle bir araya gelerek Üniversitemizi tanıtan ve bir dizi kurumsal ziyarette bulunan üst yönetim heyetimiz, Gümüşhane ve Erzincan ilçelerinde olduğu gibi ilgiyle karşılandı.

2021-2022 akademik yılının sonuna yaklaşırken önümüzdeki yılın planlamasına hız kesmeden başlayan üniversitemiz, tercihlerde bölgenin cazibe merkezi olmak için tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor.  'Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi' konseptinin bölgedeki öğrencilerin psikografik tercih eğilimleri açısından önemli bir faktör olması, tercih süreçlerinde üniversitemizin önemli niteliklerinden biri  olarak kabul ediliyor. Bu bağlamda başlatılan ve ilk etabı Gümüşhane ile Erzincan ilçelerini kapsayan tanıtım ziyaretlerinin ikinci etabında üniversitemiz üst yönetimi tarafından Erzurum'un İspir ve Pazaryolu ilçelerinde aday öğrencilere yönelik tanıtım ziyaretleri yapıldı. Ayrıca İspir ve Pazaryolu Kaymakamlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde işbirliği görüşmeleri gerçekleşti. 

Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ile Prof. Dr. Mahir Kadakal, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sedat Maden, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Vecihi Aksakal, Demirözü MYO Müdürümüz Doç. Dr. Yaşar Erdoğan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Serdar Göktaş, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Aslı Maden ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanlarımız Doç. Dr. Adnan Kara ve  Arş. Gör. Şeyda Büşra Atalan'ın yer aldığı tanıtım heyetimiz, aday öğrencilerden büyük ilgi gördü. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, öğrencilerle bir araya geldikleri tanıtım etkinliklerinde birçoğunun Üniversitemiz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra çok etkilendiklerini ve kendilerine memnuniyet verici sorular sorduklarını belirtti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mahir Kadakal ise kendilerini büyük bir içtenlikle karşılayan Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlıkları, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, okul yönetimleri, öğretmenler ve en önemlisi geleceğin mimarları olan öğrencilere teşekkürlerini iletti.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı