Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
99. Yıl Cumhuriyet Kupasında Şampiyon Penaltılarla Belli Oldu
Öğrenci Konseyi Başkanlığımızın organizasyonuyla düzenlenen 99. Yıl Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Ligi'nde kupaya ulaşan takım, penaltılara giden final maçı sonunda belli oldu. Normal süresi berabere biten, kıyasıya mücadelenin yaşandığı final maçında Mordor'u penaltılarla geçen Yönatletico, 44 takımlı ligi şampiyon olarak tamamladı. 

Başlama vuruşu 29 Ekim'de yapılan ve Cumhuriyetimizin 99. yılı onuruna düzenlenen halı saha ligi, 8 hafta boyunca birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu. Grup aşamaları geçen takımların eleme usulüyle finallere kaldığı turnuvada Mordor ile birlikte Finale yükselen Yönatletico, kazananın son ana kadar belli olmadığı final maçının son penaltı vuruşunda hata yapmadı ve kupaya uzandı. Turnuvada parodi ismiyle öne çıkan bir başka takım olan Haddini Bilbao ise üçüncülüğü elde etti. 

Final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyon takım Yönatleticolu sporculara madalyalarını ve kupalarını takdim eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, rekabetin kıyasıya yaşandığı bir öğrenci etkileşimini takım sporunun birleşme duygusuyla anlamlı kıldıklarını belirterek, "440 öğrencimiz hem birbirleriyle mücadele ettiler hem de birbirlerini tamamladılar. Takım sporunun ruhu budur. Sembolik olarak davranışlara anlam katar. Burada yaşanan şey, bir meşin yuvarlağın beyaz bir çizgiyi geçmesi değildir. Burada bir felsefenin yanı sıra Cumhuriyetimizin genç nesillerden beklediği dinamizmi anlamlı kılacak bir sembolik motivasyon vardı. Oyuncularımız kendilerini gerçekleştirmek dışında Cumhuriyetimizin mirasını onurlandırdılar. Darısı 100. Yıl Kupasına diyerek, her sporcuya ayrı ayrı şükranlarımı sunar, şampiyon olan ve dereceye giren takımları tebrik ederim." ifadelerini kullandı. 

Ligi ikinci bitiren Mordorlu sporculara ikincilik kupaları ve madalyaları Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Ümmügülsüm Erdoğan tarafından takdim edilirken, üçüncülüğü elde eden Haddini Bilbao sporcuları ise kupa ve madalyalarını Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Yaman, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Murat Kul ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Rüştü Yıldırım'dan aldılar.
 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı