Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 5. Günü, Aydıntepe MYO Gençlik Şöleniyle Tamamlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için Aydıntepe Meslek Yüksekokulu Gençlik Şöleninde buluşan öğrencilerimiz, müzikten sergiye, mangaldan geleneksel Türk sporlarına kadar birçok etkinliğin gerçekleşmesinde rol oynadılar. 

#TarihiYenidenYaşa ve #KökleriniYaşat sloganıyla başlayan 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin ruhuna yaraşır şekilde 19 Mayıs'ı kutlamak üzere bir araya gelen öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz, gençlik ve spor temalı etkinliklerde birlikte eğlendiler. Bir gün önce Demirözü Meslek Yüksekokulunda gerçekleşen Gençlik Şöleninin devamı olan etkinlik kapsamında, Filistin'de İsrail tarafından katledilen çocuklar için fidanlar dikildi. Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Aydıntepe erkânının katılım gösterdiği etkinliğe ilişkin olarak şunları söyledi: "19 Mayıs'ta atılan ilk adım, bugüne dek süren millî mücadele çerçevesinde çok çetin yollarda istikrarla bugünlere ulaştı. Bundan sonra da ilelebet genç, dinamik ve çevik bir kondisyonla bu mücadelenin neferleri olarak hep ileriye adım atacağız. Öğrencilerimizi bu bilinçle, şevkle ve azimle bir arada görmek, geleceğin güvencesidir. Emeği geçenlere ve katılımcı paydşlarımıza teşekkür ederim." dedi. 

7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 7. günü ise, Prof. Dr. Memiş Özdemir ile söyleşilere, geleneksel Türk okçuluşu müsabakalarına ve öğrenci toplulukları çalıştayına sahne olacak.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı