Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinin 6. Günü; Söyleşi, Çalıştay ve Spor Etkinlikleriyle Tamamlandı
İlk haftası geride kalan ve iki hafta sürecek olan 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 6. günü, Prof. Dr. Memiş Özdemir’in konuşmacı olduğu bilim söyleşileri, Bayburt Üniversitesi öğrenci toplulukları çalıştayı, halı saha futbol turnuvası yarı finali, voleybol turnuvası finali ve geleneksel Türk okçuluğu turnuvası ile tamamlandı. 

6. gün, Gökhan Budak Konferans Salonunda, Prof. Dr. Memiş Özdemir’in konuşmacı olduğu “Meta Analiz” başlıklı söyleşi ile başladı ve söyleşi programı öğleden sonraki “Bibliyometrik Analiz” başlıklı oturum ile devam etti. Özellikle istatistiksel araştırmalarda geleceğin en önemli analiz yetenekleri arasında gösterilen meta analiz alanında Türkiye’nin önde gelen araştırmacılarından biri olan Prof. Dr. Memiş Özdemir, saha deneyimlerini ve uygulama örneklerini merkeze aldığı sunumlarının ardından akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin öğrenmeye yönelik sorularını yanıtladı. Birçok akademik personelimiz ile öğrencilerimizin yararlandığı söyleşiler, analiz ve yorumlama yetkinliklerinin gelişmesi için ufuk açıcı bilgilerin paylaşıldığı bir bilim etkileşimine vesile oldu. 

Günün ikinci etkinliğinde, Bayburt Üniversitesi öğrenci toplulukları çalıştayı için Kültür Merkezi Genç Ofis’te bir araya gelen topluluk başkanları, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı temsilcilerinin de yer aldığı oturumlarda, “Topluluklar Arası Etkileşimlerin Artırılması”, “Topluluk Yönergeleri”, “Karşılaşılan Sorunlar”, “Etkinlik Tasarımları”, “Toplumsal Katkı ve Sosyal Sorumluluk” gibi temalarda kolektif çözüm arayışına katkı sundular. Çalıştay sonunda üretilen çözüm önerileri, rapor şeklinde sunuldu ve raporun hazırlanma sürecinde Çalıştayı ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, toplulukların, Sürdürülebilirlik vizyonunun gerçekleşmesinde üstlendiği sivil toplum rolüne dikkat çeken bir konuşma yaparak tüm topluluk başkanlarını, Sürdürülebilir Kalkınma temelli sorun alanlarında etkinlikler yapmaya ve bilhassa “amaçlar için ortaklıklar” kurmaya davet etti. Yönetime katıldıkları ve çözüm üretiminde rol aldıkları için öğrencilere teşekkür eden Rektörümüz Türkmen, daha katılımlı ve etkileşimli bir yönetişim vizyonu için öğrenci toplulukları dinamiğine ihtiyaç duyduklarını söyledi. 

Diğer etkinliklerle eş zamanlı devam eden Fakülteler/Meslek Yüksekokulları arası halı saha futbol turnuvasının yarı final müsabakaları sonunda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Spor Bilimleri Fakültesi takımları rakiplerini eleyerek finalde karşılaşmaya hak kazandılar. Finale çıkan takımları tebrik eden Rektörümüz Türkmen, sportmenliğin ön planda olduğu bir final ile spor iklimine pozitif katkı yapılması yönündeki temennilerini paylaştı. 

Günün bir diğer etkinliği için Kültür Merkezi Okçuluk Salonunda buluşan akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz, Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvasını kazanmak için kadınlar ve erkekler kategorilerinde yarıştılar. 

Günün son etkinliğinde ise, öğrenci toplulukları arasında düzenlenen voleybol turnuvasının 3'üncülük ve final maçı için Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda buluşan takımlar, kupa için mücadele etti. Müsabakalar sonunda, E-Spor Öğrenci Topluluğunu yenen Genç Tema Öğrenci Topluluğu 3. olurken, Genç Yöneticiler Öğrenci Topluluğunu finalde yenen Su Sporları Öğrenci Topluluğu şampiyon oldu.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı