Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
2023 Ağaç Dikimiyle "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" Olduk
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde ülke çapında her yıl kutlanan 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Gününün bu yılki teması "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" olarak belirlendi. Cumhuriyetimizin 100. Yılı vesilesiyle 2023 kök ağaç, il protokolü ve vatandaşlarımızın da katılımlarıyla Bâbertî Külliyemize dikildi. 

Sac ayaklarından biri sürdürülebilir çevre bilinci olan Türkiye Yüzyılının inşası, Cumhuriyetimizin 100. Yılında başladı. Zamana kök salmayı ilke edinen Cumhuriyet vizyonu, bu yılki 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Gününün genel teması oldu. "Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes" temasıyla saat 11.11'de bir araya bu gelen ülke genelinden vatandaşlarımız, zamana kök salacak olan çevre mirası için fidanları toprakla buluşturdu. İlimizdeki ağaç dikme etkinliğinin adresi ise Bâbertî Külliyemiz oldu. Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla 2023 kök ağacın dikimi, Vali Mustafa Eldivan, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mahir Kadakal ile Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, kurum ve birim amirleri, akademisyenler, öğrenciler, vatandaşlar ve Genç TEMA öğrenci Topluluğu gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti. Bâbertî Külliyemizdeki Mustafa Köseoğlu Camii çevresine dikilen fidanlar, "Yeşil Gelecek" için öğrencilere bırakılan ve koruma sorumluluğu devredilen bir miras oldu. 

"Gelecekte Ağaçların Gölgesinde Buluşalım Diye Bugün Ağaçlar İçin Buluşuyoruz" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, aileler, öğrenciler ve idarî görevliler hep bir elden Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes oldular.
 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı