Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerine İlk ve Acil Yardım Dersi Kapsamında Uygulamalı Eğitim ve Semineri

Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitime devam eden Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencilerine Doktor Öğretim Üyesi Bülent BAYRAKTAR tarafından okutulan İlk ve Acil Yardım dersi nedeniyle  İlk yardım öğrenmenin, hayat kurtarıcılığını bilinci ve önemini arttırmak adına yapılan faaliyetlerden ilki Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü 112 Ambulans ve Acil Sağlık Ekibi eğitmenleri tarafından Fakülte bahçesi ve konferans salonunda toplamda 185 öğrenciye uygulamalı eğitimi ve Seminer verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık ekibi öğrenci ve personele ambülans ve ekipmanları hakkında bilgi verirken aynı zamanda ‘İlk ve Acil Yardım’ konusunun öneminden bahsederek ilk yardım konusunda hasta veya yaralılar için ilk 3 dakikanın hayati önem taşıdığı konusunda da dikkatli olmalarını, aldıkları derlersin insan hayatındaki önemine dikkat çektiler.

Öğrenci ve personelin yoğun ilgisi ile takip edilen seminerde ise kısa video ve sunumlar ile ‘İlk ve Acil Yardım Farkındalığı Eğitimi’ ve ‘Yaşama Yol Ver’ konularında önemli bilgiler verildi.

Seminere Üniversitemiz Rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman ÇİĞDEM, Prof. Dr. Hanefi BAYRAKTAR, Prof. Dr. Halil İbrahim ŞİMŞEK, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Hamit Emre KIZIL, dekan yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Seda KIZIL, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programa katılanlara ‘Katılım Belgesi’ verilmesi ve İl Sağlık Müdürlüğü İlk Yardım Ekibi’ne Plaket takdimi ile sona erdi.