Öğrencilerimiz ‘Temiz Bir Çevre İçin’ Çalışıyor
Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri, Dekan Prof. Dr. Emin Erdem yürütücülüğündeki Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında tasarladıkları ‘Temiz Çevre İçin El Ele’ isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. 

Çevre bilinci, temizlik, geri dönüşüm ve ağaçlandırma konularında içerik hazırlayan öğrenciler Eğitim Fakültesi önünde stant açarak projelerinin tanıtımını yaptı. Ders kapsamında öğrenilenlerin pratiğe aktarıldığı projede, plastik kapak toplama kutuları tasarlanarak çeşitli yerlere bırakıldı. Çevre farkındalığı ve zararlı faaliyetlerle mücadele çerçevesinde belirledikleri yazıları da tanıtan öğrenciler, temiz bir çevre için el ele verdiklerini kaydederek, oluşturacakları ‘Temiz Kampüs’ ile  örnek olmak istediklerini söylediler. 

Öğrencilerin sağduyulu yaklaşımlarının kolektif bir özveri hareketine dönüştüğünü ifade eden Dekan Erdem, küçük bir grup hareketi olarak başlayan projenin kampüs geneline yayılmasını temenni ettiğini dile getirdi. Öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik eden Erdem, Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin çevreye duyarlılık bilinci sergiliyor olmasında kurum kültürünün de etkili olduğunu sözlerine ekledi.