Müdürün Mesajı

Sevgili öğrenciler;

Huzur şehri Bayburt’a, Bayburt Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Adalet Meslek Yüksekokulumuzu tercih edip girmeye hak kazandığınız için sizleri tebrik ediyorum. İki yıllık bir öğretim dönemini tamamlayarak bir meslek sahibi olacağınızdan, daha başarılı öğrencilerimizin de hukuk fakültelerine gideceğinden eminim.

Adalet Meslek Yüksekokulu programını başarıyla bitirdiğinizde ön lisans diploması alacaksınız. Mezun olduğunuzda mahkemelerde İcra Müdürü, İcra Müdür Yardımcılığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdür Yardımcılığı, Zabıt Kâtipliği görevlerine atanabileceksiniz. İnfaz Kurumlarında Müdürlük  görevine yükselebilme, çeşitli kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarının hukuk müşavirliği bölümlerinde iş bulabilme imkânına sahip olacaksınız. Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk Fakültelerine kayıt hakkı kazanabileceksiniz.

 Tüm öğrencilerimizin eğitim-öğretim akademik yılının sağlık, mutluluk, hoşgörü, sevgi, huzur içerisinde başarılarla dolu geçmesini diliyorum. Siz öğrencilerimizle birlikte yüksekokulumuzun kadrosunda yer alan akademik ve idari tüm personele başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

 

                                                                                                                            Doç. Dr. Yusuf ŞEN

                                                                                                                Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü V.