Müdürün Mesajı

Sevgili öğrencilerim ve değerli meslektaşlarım,

Bayburt üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan ve ilk öğrencilerini 2016 yılında alan Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun temel amacı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği üzere “Zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcular” yetiştirmek ve bu sporcularımızı, sporun çeşitli dallarında ülkemizin ve milletimizin hizmetine sunmaktır.

Kurulduğu günden bu yana akademik kadrosunu güçlendirerek, öğrenci çeşitliliğini arttırarak ve gelişmiş spor tesisleri kurarak hızla yükselen bir grafik yakalayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, üniversitemizin ve en önemlisi de ülkemizin vizyonuyla uyumlu bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Çok yakın bir gelecekte “Spor Bilimleri Fakültesi” adı altında faaliyetlerini sürdürecek olan yüksekokulumuz, “içindeki sporcuyu keşfet” sloganıyla siz değerli gençlerimizi başarılarla dolu bir dünyanın kapısını açma yolunda birlikte koşmaya çağırıyor.

Sevgili gençler şunu unutmayın: “Türk Milleti, spora gönül veren ve sportif başarılar kazanan sporcularını hep ölümsüzleştirmiş ve isimlerini de bugüne dek yaşatmıştır.   

Saygı ve sevgilerimle…                                                                                                                                                                                                                Doç. Dr. Cem KAHYA