Bayburt Üniversitesinden Deprem Bölgesine Yardım

Bayburt Valiliği tarafından organize edilerek, Elazığ ve Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanan yardım tırı, Bayburt İl Protokolünün katıldığı törenin ardından bölgeye gönderildi.

Bayburt Valiliği'nin girişimleriyle Bayburt’tan daha önce gönderilen iki yardım tırına ilave olarak, Bayburt Üniversitesinin de büyük katkılarıyla hazırlanan ve içerisinde gıda kolilerinin yer aldığı yeni bir yardım tırı daha depremden etkilenen bölgeye gönderildi.

Bayburt Valiliği tarafından organize edilen ve Bayburt Üniversitesinin de katkılarıyla hazırlanan yardım tırı; Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Garnizon Komutanı Sayın Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Selçuk Coşkun, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katıldığı törenin ardından yola çıktı.

Deprem bölgesine yapılan önceki yardımlara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburtluların ülkesini ve milletini seven, yardımsever ve aynı zamanda dayanışma kültürü yüksek olan vatandaşlar olduğunu söyledi.