Akademisyenlere Proje Yazma Eğitimi Verildi

Bayburt Üniversitesi akademik personellerine yönelik TÜBİTAK-BİDEB B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı tarafından desteklenen ‘Projemi Yazıyorum’ etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Milli İrade Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik için belirlenen sınırlı kontenjana seçilen akademisyenler, uzman eğitmenler tarafından TÜBİTAK projesi yazımı konusunda bilgilendirildi. Proje evreleri, yazım süreci, metodolojik tasarım, özgün değer ve yaygın etki, hakem ve değerlendirme süreci gibi temel hatların anlatıldığı eğitimde, örnek projeler üzerinden anlatımlar sunuldu. Akademisyenlerin çalışma gruplarına bölünerek uygulama da yaptığı eğitim, 10-12 Ekim tarihleri arasında çeşitli oturumlarla sürdürüldü.

Etkinlik sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Erdoğan, proje üretiminin akademi dünyasında oldukça önemsendiğinin altını çizerek, yeni nesil üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bayburt Üniversitesi’nde TÜBİTAK projesi yürüten akademisyen sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Erdoğan, bu kapsamda düzenledikleri etkinliğin dönütlerini aldıklarını ve birçok parlak fikrin projeye dönüşmesine katkı sunduklarını dile getirdi.